Pan a paní Doquet jsou velice milí a pracovití lidé. Jejich vína jsou velmi působivá, chutná a charakteristická pro oblast Champagne. Městečko Vertus se rozkládá na jihu Côte de Blanc a nachází se zde mnoho skvělých výrobců Champagne jako například Duval Leroy, Veuve Fourny nebo Larmandier-Bernier. Rodina vlastní dokonce 1.62 hektaru ve velmi známé vesnici Côtes de Blanc, a to v Les Mesnil sur Oger, odkud pochází i prestižní cuvée Clos du Mesnil (Krug). Vinařství bylo založeno teprve nedávno (1974) a od roku 1995 vína pěstuje, vinifikuje, lahvuje a s láskou prezentuje právě pan Pascal Doquet. Celá řada vín, které jsme mohli ochutnat, by se dala popsat jediným slovem: harmonie. Pascal Doquet nám při degustaci opět dokázal to, že jeho vína jsou perfektním obrazem nejen půdy na které tak usilovně pracuje, ale i jeho ušlechtilé osobnosti.

„V těch lahvích není jen víno, je tam i slunce, které nás pohladí po duši!“

Etikety jsou jemné s detailními popisky místa původu, odrůdového složení, dosage g/l, nechybí i přesné datum, kdy bylo víno zbaveno kvasinek, na kterých leží často déle než 4 roky. Velmi příjemný fakt je i to, že u většiny vín si můžete zvolit mezi dozáží brut (7g/litr) a extra-brut (3g/litr). Všechna vína jsou zbavena agresivní jablečné kyseliny, a tak si snadno najdou místo i u milovníků Champagne, jež jsou postavena na odrůdách Pinot noir a Pinot meunier.


Anthocyanes Rosé Premier Cru

Chardonnay, Pinot noir

Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi. Zraje minimálně 3 roky. Jemná vůně s aroma růžových okvětních listů, divokých lesních jahod a dotekem citrusů. Čerstvá a svěží chuť s hedvábnými malinovými tóny a dlouhým, plným a dobře vyváženým závěrem. Doporučujeme jako aperitiv, vhodné také se sushi, sashimi nebo tuňákovým tartarem.

 

Vertus 1996 Premier Cru

Výběr z nejlepších vinic nacházejících se v polovině svahu.

Zrání: 6 měsíců včetně 5 měsíců na kalech, vinifikováno v sudech

Kupáž: 70% Chardonnay, 30% Pinot noir.

Dosáž: 6 g / l

Diapason Grand Cru Blanc de Blanc

Oblast: Le Mesnil-sur-Oger

Zrání: 6 měsíců na kalech.

Kupáž: 100% Chardonnay. 84% vína z roku 2006 a 16% z roku 2005.

25% vína zrálo v malých dubových sudech

Dosáž: 5 g / l

Le Mesnil sur Oger 2005 Grand Cru Coeur de Terroir

100% Chardonnay pěstované v Le Mesnil sur. Kvašení i jablečno-mléčné odbourávání kyselin se děje spontánně pomocí přirozené mikroflóry v dřevěných sudech a nerezových tancích. Vína zrají téměř rok hlavně v dřevěných nádobách, plnění do lahví probíhá v červenci následujícího roku po sklizni. Zrání na kalech po druhé fermentaci probíhá minimálně 2 roky. Aroma kouře, minerálů, křídy, jádrového ovoce (hrušky), elegantní a rafinované, velmi dlouhá svěží dochuť.

 

Vertus 2005 Premier Cru

Autentické šampaňské vyrobené výhradně z odrůdy Chardonnay, vyhledávané zejména znalci, kteří ocení delikátní aroma, stejně jako jeho živou svěžest. Vertus je směs dvou nebo tří různých vinic. Barva je zlatá, se zelenými podtóny. Zanechává dlouhodobý „řetízek“ malých bublinek na povrchu. Působivá čirost. Intenzivní vůně. Kromě tónů čerstvé pražené kávy, eukalyptu a sušeného ovoce, má velmi expresivní květinový charakter. V chuti je velmi kulaté s medovým nádechem. Dlouhý, nádherný a osvěžující dozvuk.