Tento uniklátní a velmi malý vinařský dům se řadí mezi velmi vážené a respektované ikony a sama Marie- Nöelle je považována za legendární producentku oblasti Champagne.

Pokud máte to štěstí se s touto šarmantní dámou setkat, je to většinou v dalekém Japonsku, kde je po jijich vínech veliká poptávka, nebo na degustacích uskupení vinařů kolem prezidenta asociace biologických vinařů oblasti Champagne Vincenta Lavala, tedy Terres et Vins de Champagne. Ta se ale koná jen jednou za rok.

 

 

Pinot noir a Chardonnay

Marie-Noëlle Ledru produkuje velmi čistá a lahodná vína převážně z odrůdy Pinot noir, doplněná o malý podíl Chardonnay. I přes vlastnictví relativně velkého počtu vinic okolo městečka Ambonnay, kde má vinařství své sídlo, její roční produkce zpravidla nepřesahuje deset tisíc láhví. A kam že putuje zbytek hroznů vypěstovaných touto vinařkou? Do slavných domů Champagne Pol Roger a Deutz.

Po vůbec první uskutečněné obchodní schůzce s touto dámou činila alokace pro Českou republiku celé čtyři kartony, tedy smutných 24 láhví. Tři roky na to nám ale Marie-Nöelle začala opravdu věřit. PMP EXCLUSIVE je hrdá na to, že pro Českou republiku získala alokaci téměř 10% její celkové produkce!


Brut Nature Millésime 2008/2009

Jedno z nejlepších Champagne, které jsme mohli ochutnat na Terre et Vins de Champagne 2015! Ročník 2008 se nejen v Champagne řadí mezi ty opravdu vydařené a v podání Marie-Nöelle se ve vínech rozezní dvojnásob. Doporučujeme i k dlouhodobé archivaci!

Brut Grand Cru

 

Extra-Brut

Máte rádi ústřice? Milujete ryby a plody moře jako takové? Potom je Extra-Brut od M-N Ledru to pravé víno pro Vás!

 

 

Cuvée du Goutté 2010/2011

Jediné víno, které se vymyká standardní odrůdové stavbě 85% Pinot noir a 15% Chardonnay je Cuvée du Goulté. Je vyrobeno jako blanc de noirs, tedy pouze z modrých odrůd.