Champagne Georges Laval patří mezi unikátní malé domy oblasti Champagne. Sídlí v malé vesnici Cumieres, nedaleko od města Epernay. Vlastní cca 3 ha vinic přímo v okolí této vesnice s označením 1er Cru, kde celková roční produkce nikdy nepřesáhne 10.000 láhví.

Vincent Laval je prezident asociace Bulles Bio a patří mezi velmi uznávané vinaře současného dění v oblasti Champagne. Naleznete ho na speciálních degustacích jako je Terres et Vins de Champagne nebo Bulles Bio, které se každoročně pořádají v centru oblasti Champagne, v mestečku Reims.

Všechna vína jsou vinifikována na burgundských sudech typu barrique (228 litrů), všechna z nich následně nikdy neobsahují liquer de dosage, tedy spadají do kategorie zbytkového cukru brut nature.


Cumieres Brut Nature

Cumieres Brut Nature 1er Cru je subtilní, dokonale strukturované víno. Aroma nabízí masitou vůní jablíček v medu, broskví, cedru, lipového květu a citrusů, jemná mineralita dotváří pozoruhodnou finesu. Perfektně vyvážená chuť má šokující náboj, výjimečný styl tohoto vína pak utváří nepřekročitelná hranice o gramů cukru dozážního likéru. Šampaňské Georges Laval je precizní řemeslná výroba v malém objemu, kultovní víno, určené pro komercí nepolíbené milovníky „malých velkých vín“.

Cumieres Rosé Brut Nature

Cumieres Rosé Brut Nature je neuvěřitelně elegantní Rosé, které získalo svoji barvu přirozenou cestou během procesu macerace. Ve sklenici je svěží a zaujme vůní jahod, lesních plodů a malin. Dlouhá ovocná chuť dotváří ojedinělý požitek a zcela mimořádný charakter vína, jehož styl respektuje specificitu terroiru.

Složení: 100% Pinot noir.


Garennes

Toto cuvée pochází z hroznů Pinot Meunier, sklizeného v roce 2015, z terroiru Chambery, a je doplněn rezervními víny ročníků 2011, 2013 a 2014. Fermentace a zrání ve slepicích dává tomuto ovocnému Champagne plnost a kulatost. Je přidaná pouze malá dávka cukru 2 g pro lepší rovnováhu tohoto skvělého Champagne. Celkem v roce 2017 bylo vyprodukováno pouze 4627 lahví tohoto skvostu.

Les Hautes Chévres

V lokalitě Cumiéres se lokalita Hautes Chèvres nachází v kopci nad vesnicí. Půda je tu jílovitá a vápenitá a renomovaná pro kvalitu pinotů. Ročník 2013 pochází z nejstarších vinic Pinot meunier zasazených mezi lety 1930 a 1971. Víno zraje v dubových sudech a má označení Brut Nature, je tedy přírodní bez přidaného cukru. Tohoto výjimečného Champagne bylo vyrobeno pouze 1500 lahví.