Emmanuel Brochet se stal vinařem v roce 1997, rozloha jeho vysoce ceněných vinic na  trati Le Mont Benoit kategorie 1er cru ve vesnici Villers-aux-Noeuds (jižně od Remeše) je 2,5 ha. Vinice jsou obrácené na jihovýchod s podložím měkkého jílovitého vápence. V roce 2005 přestal zcela  používat veškeré chemické produkty, aby držel půdu svých vinic v co nejlepší přirozené kondici, což je umocňováno jejich izolovaností.

Krédem Emmanuela je dělat věci pro radost, nikoliv z povinnosti, tak, aby si mohl naplno užít výsledů své práce a svých rozhodnutí. Výroba vína se provádí výhradně na sudech s použitím speciálních kvasnic, zcela přírodně bez filtrace, míchání či stabilizace… zcela bez jakékoli intervence do přírodního charakteru vína s důrazem na půdu, ze které víno vzešlo. Zraje na kvasnicích nejméně po 11 měsíců.


Le Mont Benoit

Kupáž: 40% Meunier, 40% Chardonnay a 20% Pinot noir

80% hroznů 2012 + 20% rezervních vín.

Hrozny pocházejí z vinice, která byla znovu vysazena v roce 1986.

Dosáž je  4g cukru/litr.

Les Hauts Chardonnay 2007 Blanc de Blancs

Raritní ročníkové víno. Hrozny pocházejí se starší části vinice z roku 1962, jež se vyznačuje výběrem nejlepších keříků révy a nízkou hustotou osázení (kolem 6000 rostlin/ha). Jde o nejvíce křídovou část viniční trati, kde se pod 30 cm zeminy nachází již čistá křída.