Vinařství Benoit Déhu je malým vinařským domem, který obhospodařuje necelé 3 ha vlastních vinohradů. Filosofie vinařství je založena na principech biodynamického hospodaření a jejich vína pak odráží v plné míře terroir jednotlivých poloh, na kterých se urodila.

Roční produkce čítá pouze něco kolem 5-ti tisíc láhví, které zrají po dlouhý čas na kvasnicích, aby byly posléze ručně degoržovány, doplněny expedičním likérem a připraveny po dalším cca ročním odpočinutí k distribuci. Roční alokace pro Českou republiku čítá cca 60 láhví. Šampaňská vína pana Déhu patří mezi skvosty vyzrálých a přitom noblesně svěžích vín této královské kategorie a potěší a snad i nadchnou nejednoho milovníka tohoto nápoje…


La Rue de Noyers

La Rue de Noyers je cuvée zářivě stříbřité barvy s velmi jemným perlením. Ve vůni převládá delikátní aroma sušeného ovoce, jež přechází v jemný nádech medu, akátu a čerstvého másla. V chuti je vyrovnané a plně odhaluje svoji živelnost. Udělá radost buď jako aperitiv nebo je též možné ho podávat s mořskými plody, rybami a foie gras.

Složení: 100% Pinot menieur