Tento unikátní maison de champagne leží v městečku Bouzy, kde odrůda Pinot noir dokazuje, že tady je její pravý domov. Rodina vlastní 8 hektarů vinic v Bouzy a Ambonnay, které patří mezi nejlépe situované vesnice s označením Grand Cru.

Vinařství bylo založeno roku 1741 jedním z předků, který působil jako malíř Ludvíka XV. na královském dvoře ve Versailles. Právě on vytvořil podklad pro etikety, které reprezentují Champagne André Clouet dodnes.

Hlavní enolog je velmi přátelský a energický Jean-François Clouet, který celé vinařství zmodernizoval, tradice a historii však zachoval v plné míře. Vína jsou zde vyráběna téměř výhradně z odrůdy Pinot noir a mají velmi klasický a elegantní styl. Jsou obrazem půdy, ze které se každoročně rodí a téměř dokonalá adjustáž jim dodává na majestátnosti.


Grande Réserve

Toto cuvée bylo vyrobeno ze dvou ročníků (2010, 2011), obsahuje však i značný podíl (30%) rezervních vín ve věku dvou až pěti let. Výsledná chuť je pak komplexnější a vyváženější. Příjemná ovocná vůně připomíná bílé zahradní ovoce, chuť je charakteristická pro vína vyrobená z odrůdy Pinot noir.

Grande Réserve je díky své svěžesti skvělý aperitiv, příjemně však doplní i studené předkrmy z ryb a mořských plodů.

Millésime 2008

Ročník 2008 je v oblasti Champagne hodnocen jako výjimečný. Možná právě proto se Jean François Clouet, současný ředitel a enolog v jedné osobě, rozhodl pro malou změnu adjustáže. Ke speciální barvě etikety „royal bleu“(královská modř) přidává na kapsli lahve vzor leopardí kůže.

Přejdeme-li k samotné degustaci, víno působí elegantně a svěže. Vůně je bohatá a razantní, připomíná citrusové plody a magnólii. Chuť má velmi minerální charakter. Znovu se v ní objevují svěží tóny citrusů a bílého ovoce.

 

Brut Rosé

Základ Rosé André Clouet je Pinot noir z ročníku 2009. Přidáním malého množství červeného vína (10% Bouzy Rouge) vzniká lahodné víno s vůní červeného a černého bobulového ovoce (maliny, černý rybíz). V chuti se objevují třešně a višně, znatelná je i stopa máty a bylinek. Doporučujeme víno párovat s různými úpravami drůbeže, ideální je jako osvěžení k letnímu grilování.

 

Un jour de 1911…

Záměrem prestižního cuvée Un jour de 1911… je vyrobit každoročně pouze 1911 lahví. Jeho základem je skvělý ročník 2002, který je doplněn o dobře vyzrálá rezervní vína (1997, 1996 a 1995) a získává tak hloubku, zralost a ušlechtilost. Vůně je opojná a výrazná. Připomíná kompotované exotické ovoce, objevuje se i výrazná stopa pražených mandlí, čerstvě po otevření i typické lanýžové aroma. Chuť je nádherně vyzrálá. Připomíná kompotované a sušené ovoce a karamel. Velmi dlouhá a minerální dochuť.

Jeden z nejuznávanějších degustátorů a znalců Champagne Richard Juhlin ve své knize 8000 Champagne přirovnává cuvée Un Jour de 1911… dokonce ke slavnému prestižnímu cuvée Cristal z věhlasného domu Louis Roederer.

 

Lo Clos 2008 Magnum

100% Pinot Noir

Brut

Bouzy Grand Cru

Dream Vintage 2002

100% Chardonnay

Brut

Dream Vintage 2004

100% Chardonnay

Brut

Grand Cru

Dream Vintage 2006

100% Chardonnay

Brut

Grand Cru

Dream Vintage 2008

100% Chardonnay

Brut

Dream Vintage 2009

100% Chardonnay

Brut

Grand Cru

Silver Brut

100% Pinot Noir

Brut Nature

V6 Experience

100% Pinot Noir

Brut

doba zrání 72 měsíců